دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • معرفی بخشها
  • اداری پشتیبانی
  • نوبت دهی اینترنتی
  • فرم انتقادات و پیشنهادات
  • فرم گزارش خطا

مددکاری

 | تاریخ ارسال: 1396/3/1 | 

مسئول مددکاری:    منیر رحیمی پور  کارشناس روانشناسی بالینی
مددکار:                 عیسی نیکبخت  کارشناس ارشد  و دانشجوی دکترا مددکاری اجتماعی 
مددکار:                 فریبا سلیمانی  کارشناس مددکاری اجتماعی

شماره تماس مستقیم:     88771155
شماره تماس داخلی:   36-88770031  داخلی (230)
شماره فکس :                88770048  

 
گزارش کلی از وظایف مددکار اجتماعی و مداخلات آنها
1-هماهنگی با خانواده های بیمار راجع به وضعیت بیمار خود، روند و پروسه درمان و پیگیر شدن وضعیت بیمار خود
2-مشاوره بالینی با بیماران در بخش ها
3- مشاوره روانی و اجتماعی با بیماران و خانواده بیماران در بدو بستری شدن و گرفتن اطلاعات مربوط به اتفاقاتی که منجر به سوختگی بیمارا شده است .
4-مشاوره و اطلاع رسانی به خانواده های بیماران در زمینه بیمه های مختلف و ارائه اطلاعات لازم و بهبود سرویس خدماتی در این زمینه
5-مشاوره های اولیه به بیمارانی که قصد دارند با  رضایت شخصی ترخیص گردند و ارائه اطلاعات لازم در زمینه خطرات سوختگی و اتفاقات احتمالی بعد از ترخیص شدن و رعایت نکات بهداشتی و مراجعت جهت تعویض پانسمان و ...
6-مشاوره به بیمارانی که حاضر به عمل جراحی نمی شوند؛ ارائه اطلاعات لازم به بیماران و خانواده بیماران از  خطرات عدم عمل جراحی و آگاهی بخشی در این زمینه
7-مشاوره به بیماران دارای شرایط حاد و اضطراری در بخش ها بالاخص بیمارانی که دچار مشکلاتی همچون استرس، فوبی و ... می شوند.
8-پیگیری وضعیت بیماران کارتون خواب(در بخش ها و فعالیت های بیرونی آنها همچون بیمه ها، محل زندگی، پیدا کردن خانواده های آنها )
9-مشاوره به خانواده های بیمارانی که از بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند و صحبت و هماهنگی با موسسات و معرفی آنها به این موسسات خیریه
10-صحبت با مسئولین و پرسنل بیماران و آگاهی بخشی به آنها در جهت توجه به حقوق بیماران


سخنی با شما

یکی از مشکلترین شرایطی که علم پزشکی با آن مواجه می باشد سوختگی است و بنظر اکثر متخصصین و صاحبنظران حرفه پزشکی مراقبت و درمان بیماران سوختگی یکی از چالش‌های بزرگ به حساب می آید.
سانحه از هر نوعی که باشد جان فرسا و ملال آور است و سوختگی جزو سوانحی است که در بیشتر مواقع علاوه بر جسم ، تمام زندگی انسان را دربر می گیرد. فردی که دچار سوختگی می شود نه تنها از درد خود رنج می کشد و در اوج سوزش خود فریاد می کند بلکه می سوزد از اینکه تمام زندگیش، تمام آنچه طی سال‌ها اندوخته است را در چشم بهم زدنی از دست می دهد و بی هیچ پشتوانه ای به درمان روی می آورد تا مگر بهبودی حاصل شود و زندگی را دوباره از سر بگیرد. کودکانی که می سوزند، در اوج دردهایشان لب میگزند و چون زبان به سخن نگشوده اند با چشمهایشان به تمنا می نشینند و چشم امید به دستان پدر و مادری که شرمنده کودکانشان هستند، آنجایی که دستانشان قاصر است از پرداخت هزینه های بیمارستان و تهیه دارو و آنتی بیوتیک هایی که قیمت بالایی دارند و در اکثر مواقع جزو تعهدات بیمه گر نمی باشد.
افراد بزرگسال دچار سوختگی که در اتاق های درمان اشک های خود را پنهان می کنند تا فرزندانشان این اشک ها را نبینند و متوجه نباشند که پدرشان بر اثر سوختگی مجبور به قطع اعضاء بدنشان می باشند و این یعنی پایان امید ها، آنجا که از تنی که دستها و پاهایش قطع شده کاری ساخته نیست.
چه زیباست سخاوت، دهش و بخشش، قبل از آنکه دستی به سوی ما از سر رنج و تهی دستی دراز شود و چه نیکوست عمل انسانی که می گوید آیا می توانم کمکی برای شما انجام دهم قبل آنکه زبان آن فرد بگوید من نیاز به کمک شما دارم.
بخشش ماحصل ثروت فراوان انسانها نیست، بخشش آنجاست که انسان دل بزرگش را به میدان بیاورد و از هر آنچه دارد از اندک تا بسیار در راه انسانی که در درمان و رنج بسر می برد اهدا کند.
بیمارستان مطهری به حکم وظیفه انسانی دست یاری به سوی تمامی خیرین گرامی دراز کرده و اعلام می دارد با توجه به شرایط بیماران سوختگی و نگاه منتظر این بیماران آماده دریافت کمکهای نقدی و غیر نقدی شما عزیزان می باشد.


شماره حساب مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری جهت دریافت وجوه نقدی:
 

  شماره شبا:  IR810120000000004833585850 بانک ملت- شعبه هجرت بنام مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری

  شماره حساب:  50 / 48335858 بانک ملت شعبه هجرت- بنام مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری

  شماره حساب اهدایی دانشگاه علوم پزشکی ایران: 4814023457 (درصورت واریز وجه به این حساب حتما فیش واریز و نامه منظور هزینه به بیمارستان تحویل داده شود.)CAPTCHA
دفعات مشاهده: 7621 بار   |   دفعات چاپ: 415 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر